Zeytin Ağacı Cem kaya işçiliği yapımı Lale model Tesbih

Zeytin Ağacı Cem kaya işçiliği yapımı Lale model Tesbih

Cem Kaya'nın İşçiliğinden yapılmış şık ve sade Zeytin ağacı tesbih modeli

Piyasa fiyatı :
310.00 TL
Satış fiyatı :
748.69 TL
Havale ile :
741.20 TL
 
Ağırlık
GR (± 0,5)
Hammadde
TesbihZeytin Ağacı
Tane Boyu
13x10
Tam Boy
43.5 cm.
İmameden Uzunluğu
29 cm.
İmame Boyu
6 cm.
Tane Tipi
Arpa Kesim
Usta
Cem Kaya El Yapımıdır.
Püskül
Osmanlı Tip Grup Sallama
El işçiliği
Var
Sertifika
Var
Sınırlı Sayıda Üretim
Evet
Özel Sipariş Gerektirir
Hayır
Kondisyon
Günlük Kullanıma Uygun , Koleksiyonluk Üründür
Cins
Zeytin Ağacı Cem kaya işçiliği yapımı Lale model Tesbih
Teslimat Süresi
1-3 Gün
Genel Bilgi
Zeytin Ağacı Özellikleri ?
Akdeniz iklimine özgü,Nisan-Mayıs aylarında yeşilimsi-beyaz çiçekler açan,5-15 m yüksekliğinde,kışın yapraklarını dökmeyen uzun ömürlü ağaç türüdür. 700-2000 yıl kadar yaşayabilirler.Yenilebilen meyveleri,hem beslenmede hem de çok değerli olan yağ üretiminde kullanılır.
Odunu çürümeye karşı son derece dayanıklı olan zeytin,dayanıklılığın sembolüdür.Bu ağaçtan elde edilmiş süs eşyaları ya da tesbihler de bu yönleriyle çok değerlidir.Sert ve sık dokulu bir ahşaptır.Kendine has bir kokusu vardır.Bunun yanında tesbih yapımında zeytin çekirdeği de kullanılır.

Her sabah kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan zeytin, neredeyse tüm insanların severek yediği ve birçok yararı olan bir temel besin maddesine dönüşmüştür. Zeytin kadar zeytinyağı da, son yıllarda yapılan araştırmalar ile insan sağlığı açısından mucizevi olarak nitelendirilen bir üründür. Günümüzde çoğu insan sağlıklı yaşam için zeytinyağı tüketilmesini bildiği halde, bu yağın kaynağı olan zeytin ağaçları hakkında çok az bilgiye sahiptir.
Zeytin ağacı dünyadaki en dayanıklı ve en uzun ömürlü ağaçlardan biri olarak tanımlanır. Bu kadar uzun ömürlü olmasının başlıca nedenlerinden biri, yapraklarında salgılanan Kalsiyum Elenolaten kimyasalı, ağacı ve yapraklarını zararlı virüs ve bakterilere karşı korumaktadır. Ayrıca zeytin ağacının uzun ömrünün sırlarından bir diğeri de, yine yapraklarındaki oleuropein maddesidir. Bu madde ağacın dış etkenlerden ve hastalıklardan korunmasını sağlar.
Zeytin ağacı verimlilik açısından da inanılmaz derecede hızlı gelişen bir ağaç türüdür. Fidan halde ekildikten sonra şayet iyi bakılır ve doğru iklim şartlarının olduğu bir bölgede yetiştirilirse, 5-6 yıl içerisinde ürün vermeye başlayabilir. Ancak gerçek anlamda verimli zeytin vermesi için ağacın, en azından 20 yaşına gelmesi gerekir. Zeytin ağaçları tabiatları gereği bir yıl bol zeytin verirken, ertesi yıl çok daha az ürün verir. Bu durum halk arasında “var yılı ve yok yılı” olarak adlandırılır. Zeytin ağacının bu davranışı, bir anlamda çok zeytin verdikten sonraki yıl kendini dinlendirmesi anlamına gelir.
Zeytin ağaçlarının ömür genel olarak 25-150 yıl kadardır ancak yaşı 1000′nin üzerinde olduğu saptanan oldukça fazla zeytin ağacı da vardır. Her ne kadar 1000 yıldan fazla yaşayabilse de, ürün verimliliği açısından 150 yıldan sonra ağacın ürettiği zeytin de azalır. Yaşlılık evresi olarak adlandırılan 150. yıldan sonraki dönemde, ağacın zeytini her yıl biraz daha azalır. Bazı araştırmacıların 3000 yaşında olduğunu söylediği zeytin ağaçları dahi vardır.
eytin ağacı gövde yapısı ile de oldukça özel bir ağaç türüdür. Gövde yapısı birbirinden bağımsız dallar kümesinden oluştuğundan, gelişen her yeni dal ile ağacın yapısında da değişiklikler olur. Zeytin ağaçları çok yaşlansa, gövdesinde çökme olsa ve hatta kurusa da gövdeden çıkan sürgünler ile yeniden canlanabilir. Bu nedenle dünyanın en eski zamanlarından beri varlığını sürdürmüş olan zeytin ağaçları, daha da birçok ilginç özelliğe sahiptir.
Açıklama
Ürünlerimiz Osmanlı Pazar Sertifikası ile Garantili olarak Satılmaktadır
Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :733.72 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :741.20 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır