Sıkma Kehribar Tesbih

Sıkma Kehribar Tesbih

Ürün Seçenekleri
Ürün Fotoğrafları Orjinaldir. (Ürünün kendisine aittir.)
  Piyasa fiyatı :
  0.00 TL
  Satış fiyatı :
  1,524.60 TL
  Havale ile :
  1,509.35 TL
   

  Sıkma Kehribarlar; Amberoid denilen yarı sentetik Kehribar taklitlerinin bir türüdür. İlk defa 1700 yıllarında faturan adlı Mısırlı bir Kimyacı tarafından icat edilmiş ve faturan adını almıştır.

   

  Sıkma Kehribarların içerik bileşiminde; doğal Kehribar tozları, tropik reçineler ile sakız reçinesi, Fenol (Ana Bileşen) Neft ve doğal boyalar vardır. Sıkma Kehribarlarda kullanılan gerçek Kehribar tozun oranı net olarak bilinememektedir.    Sıkma Kehribarın İcadı Tespih üretimi için adeta bir ödül olmuş bu Kültürün çok yaygın olarak kullanıldığı Mısır, Suriye ve ülkemizde yoğun miktarda üretilmiştir. Akabinde, Irak, İran, Suriye, Afganistan, Yemen, Nepal, Afrika ve Almanya da değişik formlarda hazırlanan Sıkma Kehribar üretimi 1940 2 . Dünya savaşından sonra tamamen durmuş, formülüde tamamen unutulmuştur.

   

   

  Bugün için sıkma Kehribarlar; 70 ile 300 yıl arasında bir antik değer taşıyan özellikle Arap, Türk , Alman, İngiliz ve bir çok ülkede milyarlarca dolarlık koleksiyonları süsleyen aslı olan Kehribar kadar muazzam, ve bir o kadar gizemli eşsiz materyaldir.

  Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :1,494.11 TL (KDV Dahil)>

  Havale / EFT (%1) :1,509.35 TL (KDV Dahil)

  Bankalar özel taksit seçenekleri :

  Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

  Ortalama Değerlendirme »
   
   
   
   
   
   
  Adınız Soyadınız:
  Telefon Numaranız: -
  Email Adresiniz:
  Detaylar:
  Güvenlik Kodu:
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır