Şeffaf sıkma ateş kehribar tesbih  helezonik kesim

Şeffaf sıkma ateş kehribar tesbih helezonik kesim

Şeffaf sıkma ateş kehribar tesbih helezonik kesim Ürün Faturalı ve Sertifikalı olarak gönderilecektir. Beğenmediğiniz ürünü tereddütsüz geri gönderebilirsiniz.

Piyasa fiyatı :
800.00 TL
Satış fiyatı :
1,606.28 TL
Havale ile :
1,590.22 TL
 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

TANE BOYU

  13X10 mm.

İMAMEDEN UZUNLUK

 28,5 cm.

İMAME BOYU

  5,5 cm.

TAM BOY

  43 cm.

AĞIRLIK 

  30,6 gr

 

CİNS

Şeffaf sıkma ateş kehribar tesbih  helezonik kesim

PÜSKÜL

Osmanlı Tip Grup Sallama

KONDİSYON

Günlük Kullanıma Uygun ,

USTA

Atölye işçiliğidir

 

KEHRİBAR NEDİR ? 

Kehribar çoğunlukla kozalaklı ağaçların reçinesinden oluşmasının yanısıra, tropik çiçekli ağaçların reçinesinden de oluşabilir. Avrupada kehribar yatakları en çok Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda ve Sicilya'da görülmektedir.

 

Kehribar ortalama 25 ile 40 m arasında değişen bir derinlikte ve eski devirlerde meydana gelen denizaltı çökeltilerinin iki tabakası arasında damarlar şeklinde bulunmaktadır. Buna mavi toprak denilmektedir. Çok beğenilen bu süs eşyası yanında, Bazı kehribar reçinelerinin içerisinde böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiç bir zaman bozulmayacak şekilde doğal ortamda kendiliğinden mumyalanmıştır. Bunlar eski devirler hakkında aydınlatıcı bilgilerin edinilmesine yardımcı olmaktadır. Kehribarda deterpenik reçine asitleri, rezenler ve biraz uçucu yağ bulunur.

 

 

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır

 

Kehribardan çeşitli kadın eşyaları yanında, tesbih ve ağızlık da yapılmaktadır. Eskiden uyarıcı ve antispazmodik olarak da kullanılırdı. Bugün ilaç olarak da kullanılmaktadır. Ülkemizde'de kehribar genellikle gösterişli tesbih yapımında kullanılmaktadır.

Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :1,574.15 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :1,590.22 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır