Palmiye Ağacı Arpa Kesim Tesbih

Palmiye Ağacı Arpa Kesim Tesbih

Palmiye Ağacı Tesbih Modelimiz Olup, arpa kesim ve usta işçiliğinden üretilmiştir.

Piyasa fiyatı :
90.00 TL
Satış fiyatı :
217.53 TL
Havale ile :
215.35 TL
 
Ağırlık
GR (± 0,5)
Hammadde
TesbihPalmiye Ağacı
Tane Boyu
12,5x8,5 mm.
Tam Boy
37 cm.
İmameden Uzunluğu
24,5 cm.
İmame Boyu
4 cm.
Tane Tipi
Arpa Kesim
Usta
Atolye işçiliği
El işçiliği
Yok
Sertifika
Var
Sınırlı Sayıda Üretim
Evet
Özel Sipariş Gerektirir
Hayır
Kondisyon
Günlük Kullanıma Uygun , Koleksiyonluk Üründür
Cins
Palmiye Ağacı Arpa Kesim Tesbih
Teslimat Süresi
1-3 Gün
Genel Bilgi
Palmiye Ağacı
Tropik iklimlerde yetişen ve hoş görüntü oluşturan ağaçların ortak adıdır.Birçok türü vardır.Daha çok Akdeniz ülkelerinde bir süs bitkisi olarak yetiştirilen palmiyeler kozmetik,içecek ve çeşitli eşya yapımında kullanılır.
Palmiyenin Özellikleri
Konik gövde yapısına sahip palmiyelerin hemen hiç dalları yoktur.En büyükleri 30 metreye kadar yükselebilmektedir.Özellikle tesbih yapımında aranılan bir malzeme olan palmiye ağacı kadifemsidir.Palmiye tesbihler eldeki mikropu temizleme özelliğine sahiptir,dezenfekten görevi görür.
Palmiyenin Bulunduğu Yerler
Yaygın olduğu yerler Asya,Amerika,Büyük Okyanus Adaları ve Afrika'dır.
almiyeler konik gövdelidirler. Bu tür ağaçların dalları hemen hiç yoktur. Bir gövdeden birçok yaprak çıkmaktadır. Palmiye ağaçlarının en büyükleri 30 metreye kadar çıkabilmektedir. Palmiye türlerinin tohumları 1 cm'den 50 cm'ye kadar kabak çiçeği gibi kabarır.
Afrika'da özellikle kuzey bölgesinde birçok palmiye bulunur.Mısır, Libya, Cezayir, Tunus, Fas gibi Kuzey Afrika ülkelerinde rastlamak mümkündür. .Bazı bölgelerinde geçim kaynağı olan hurma önemli bir paya sahiptir.Ancak son yıllarda gittikçe yaygınlaşan ve kontrol edilemeyen Kırmızı Palmiye Böceği yüzünden birçok hurma çiftçisi büyük zarara uğemıştır ve birçok ağaç telef olmuştur.Ülkemize kontrolsüz olarak sokulan Palmiyeler sebebi ile Kırmızı Palmiye Böceği ülkemizdede etkili olmaya başlamıştır.Böceğin tahribatının önüne geçilememektedir.
Akdeniz ülkelerinde süs bitkisi olarak yetiştirilen palmiyeler, tropikal ülkelerde ekonomik öneme sahiptir.
Hindistan Cevizi oldukça önemlidir. Hindistan cevizi lifi birçok işe yaramaktadır. Ayrıca yenir ve sütü çıkarılır.
ir palmiye türü olan "mum palmiyesi"nden Karnauba mumu elde edilir. Bu mum cila ve verniğin yapımında kullanılmaktadır.Yağ palmiyesi denen başka bir türden ise kozmetik sanayinde kullanılan ve tohumlardan çıkarılan yağlar elde edilir. Bu yağlar çıkartıldıktan sonra geriye kalan tortu hayvan yemi olarak kullanılır.Bazen palmiyelerden dokumacılıkta yararlanılır. Sepet gibi eşyalar yapılır. Kerestesi yapı işlerinde kullanılabilir. Bazı palmiyelerden şekerimsi bir madde çıkartılır.
Genellikle yemekler için de (Özellikle Çinde) kullanılır. Ama tadının ve kokusunun kötü olduğu söylenmektedir. Ucuz olması sebebiyle margarin sanayinde soya yağının alternatifi olarak kullanılır. Türkiye'de kullanılan margarinlerin içeriğinde de yüksek oranda palm yağı yer alır. Bu sebeple her yıl yüz binlerce ton palm yağı ithal edilir.
Genellikle yemekler için de (Özellikle Çinde) kullanılır. Ama tadının ve kokusunun kötü olduğu söylenmektedir. Ucuz olması sebebiyle margarin sanayinde soya yağının alternatifi olarak kullanılır. Türkiye'de kullanılan margarinlerin içeriğinde de yüksek oranda palm yağı yer alır. Bu sebeple her yıl yüz binlerce ton palm yağı ithal edilir.
Bugün bayraklarında palmiye olan ülkeler Haiti ve Guam'dır. Bayrağında palmiye olan Amerika eyaletleri ise Florida ve Güney Karolina'dır. Ayrıca Suudi Arabistan'ın armasında da palmiye bulunur.Eski Hristiyanlarda palmiye, zaferin simgesi olarak kabul edilirdi. Ayrıca Eski Mısır'da palmiye başlıklı sütunlar vardı.
Açıklama
Ürünlerimiz Osmanlı Pazar Sertifikası ile Garantili olarak Satılmaktadır
Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :213.18 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :215.35 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır