Lapis Lazuli Taşlı Gümüş Yüzük (KGY257580)

Lapis Lazuli Taşlı Gümüş Yüzük (KGY257580)

Ürün Tamamen 925 AYAR GÜMÜŞ'ten yapılmıştır.Ürün OsmanlıPazar Güvencesi Altındadır.İyi ve Hayırlı Günlerde Kullanmanız Dileğiyle Ürün Özellikleri ve ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır

Piyasa fiyatı :
160.00 TL
Satış fiyatı :
299.48 TL
Havale ile :
296.49 TL
 

AĞIRLIK : 14,90 GR.


TAŞ      : LAPİS LAZULİ


 


 

 

ÜrünlerimizOsmanliPazar güvencesi altındadır.

Fotoğraflar ürüne aittir.

 

 


 

http://img24.imageshack.us/img24/5227/lale1.jpg

 Garanti ve Memnuniyet 

- Ürünlerimiz %100 Orjinaldir. İstanbul Tesbih Piyasasında hakiki ürünlerimizle, hizmetimizle ve güvencemizle tanınmış bir marka olmanın huzurunu yaşamaktayız. Markamız bizim için önemlidir. Bu yüzden sizin için seçmiş olduğumuz Tesbihler plastik, sentetik veya sahte ürünler değildir. Tesbihlerimiz el işçiliği ile yapılmaktadır. 

Ürünlerimiz özel kutusunda gönderilecektir. Beğenmediğiniz ürünü geri gönderebilirsiniz. Hasarlı ürünler teknik elemanlarımızn incelemesi neticesindeki kararla değişim veya iade yapılacaktır.

Sorunsuz Güvenilir ve Huzurlu Alışveriş için ;

http://img220.imageshack.us/img220/3727/osmanlipazarlogo.jpg

 ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR (Hadis-i Şerif)
LAPİS LAZULİ TAŞI NEDİR ?


 

Lapis Lazuli içeriği mineral değil kaya özellikleri taşıyan, doğada daha çok lacivert rengine rastlanan yarı şeffaf bir değerli taştır. Taşın ismi Latince ve Farsçadan günümüze harmanlanarak gelmiştir ve mavinin taşı anlamındadır.Yüzyıllar boyunca özellikle takı, oyma, mozaik ve süs eşyalarında Lapis Lazuli sıklıkla kullanılmıştır. Lapis Lazuli taşını tarihte en fazla kullanan şüphesiz ki antik çağ Mısır Medeniyetidir. Çeşitli nazarlık ve takılarında sıklıkla Lapis Lazuli’ yi kullanmakla beraber, Mısırlı kadınlar Lapis Lazuli’ nin tozundan elde ettikleri mavi boyaları göz farı olarak da kullanmışlardır.


 

 

 Antik Sümerler ise Lapis Lazuli’ yi daha çok biblo ve mühür yapmakta kullanmışlardır. Sümer ve Akad yazıtlarında Lapis Lazuli kralların hazinelerinde yer alan taş olarak nitelendirilmektedir.

 

 

 

 

 Roma imparatorluğu döneminde Lapis Lazuli güçlü bir afrodizyak olarak itibar görmüş, ortaçağ Avrupa’sında ise kıskançlık ve korku gibi duygulardan arınmak için kullanılmıştır. Bazı kaynaklarda toz haline getirdikleri taşı apselere merhem, mide hastalıklarına karşı da ilaç olarak kullandıkları yazmaktadır.

 

Lapis Lazuli’ nin eski çağlarda toz haline getirilmesi ile elde edilen boyalardan pek çok süslemenin mavi rengini aldığı bilinmektedir. 
Lapis Lazuli’nin şifalı ve tılsımlı yönü insanlık tarihi boyunca göz önünde olmuştur. Şifa verdiğine inanılan doğal ve değerli taşlar arasında Lapis Lazuli en geniş etki alanına sahip olanıdır. Lapis Lazuli gecenin, geceye ait gökyüzünün taşıdır. Sürekli olarak takılmaması, özellikle gündüzleri değil geceleri kullanılması ve kimyasal temizleyicilerden, sabun da dahil olmak üzere uzak tutulması tavsiye edilmektedir.
LAPİS LAZULİ’NİN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Lapis Lazuli özellikle çocuk dostu bir taş olarak anılmakta, kemikleri güçlendirdiği, büyümeyi desteklediği, özgüven aşıladığı, çocukları kazadan beladan koruduğu kabul edilmektedir.
Yetişkinler içinse Lapis Lazuli gecenin taşı olduğundan uyku için güzel bir yardımcıdır. Kaygı duygusunu azaltır. Duyu organları ile ilgili rahatsızlıklara iyi geldiği, özellikle gece yükselen ateşin düşürülmesine, az çalışan tiroit bezinin uyarılmasına, sindirim sistemi zehirlenmelerine iyi geldiği belirtilmektedir.
 Cilt dostu olduğu eski çağlardan beri kabul edilen Lapis Lazuli’ nin alerjilere iyi geldiği hala düşünülmektedir. Migren ağrılarında da teskin edici şifalı değerli taş olarak kullanılmaktadır.

Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :293.49 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :296.49 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır