Kehribar Kolye (GKH007)

Kehribar Kolye (GKH007)

Kehribar Kolye Üç Sıralı Hakiki Kehribar Kolye Marka: Kehribar Kolye Model: GKH007 Kehribar Kolyenin şifa yüklü enerjisinin sizi canlandırmasını ister misiniz ? Ürün Sertifikalı ve özel kutusunda gönderilecektir. Hayırlı, sağlıklı ve mutlu günlerde kullanın.

Piyasa fiyatı :
0.00 TL
Satış fiyatı :
1,892.14 TL
Havale ile :
1,873.22 TL
 
Kehribar Kolye Detay Bilgisi


Kullanılan Malzeme   Hakiki Kehribar 
 Ağırlık  76.5 gr.
 Uzunluk  56 cm.

 

 KEHRİBAR TAŞININ ÖZELLİKLERİ

Kehribar Taşının Vücuda Yararları Nelerdir ?

 

 

 

 

Taş olarak bilinir ama, reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Bütün sarı taşların aslan burcu insanına iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aslanlara uyarıcı bir etki yapar.
Kehribar çoğunlukla kozalaklı ağaçların reçinesinden oluşmasının yanısıra, tropik çiçekli ağaçların reçinesinden de oluşabilir. 
Reçine, ağaçların bir korunma mekanizmasıdır. Ağacın gövdesi veya dalı herhangi bir şekilde zarar görürse (atmosferik koşullar, yaşlılık veya iri hayvanlar nedeniyle v.b. dış etkenler), yani kırılıp, yarılırsa kabuksuz dokuların dış etkenlere dayanıksız olduğu bir bölge açığa çıkar. Bu durumda reçine salgılanarak, taze yüzeyin kapatılarak iyileştirilmesine çalışıldığı gibi, kendisine zarar verebilecek böcek ve mantar gibi canlılarında reçinenin kendisine has kokusu, tadı ve yapışkanlığı ile ağaçtan uzak tutulmasına çalışılır. Bazı hastalıklarını iyileştirmek için salgılama yapmasının yanında yüksek ağaçlarda hızlı büyümenin oluşturduğu tansiyon nedeniyle oluşan boyuna çatlaklardan da bolca reçine salgılanır. O dönemlerde tropik ve yarı tropik iklim koşullarında yaşayan yüksek ağaçların, iklimin gittikçe yüksek sıcaklıklara ulaşması nedeniyle de bol miktarda reçine ürettikleri düşünülmektedir.

Bağlı Olduğu Grup

ORGANİK TAŞLAR

Diğer Adları

AMBER, BERNSTEİN (İSVİÇRE TAŞI), REÇİNE TAŞI

Kimyasal Formülü

C12H20O + Süksinik Asit

Rengi

PORTAKALIMSI SARI, SARI, KIRMIZIMTRAK

RadyoAktivite Radyoaktif değil.
Karıştırılabileceği Taşlar BAL KALSİT, SAHTE KEHRİBAR
Sembolü Olduğu Husus

-

Özdeşleştiği Ay -
Özdeşleştiği Burç İKİZLER, BOĞA, ASLAN, TERAZİ, KOVA
Özdeşleştiği Çakra TÜM ÇAKRALAR, ÖZELLİKLE DALAK
Özdeşleştiği Unsur HAVA
Çıkarıldığı Ülkeler

BALTIK DENİZİ, BURMA, LÜBNAN, SİCİLYA, MEKSİKA, ROMANYA, ALMANYA, KANADA

Yararları

Ruhsal sağlığı korur, melankolik ruh halini önler, ortamdaki olumsuz havayı emerek yok eder, negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir.
Çakraları olumsuz enerjiden temizler.
Bademcik hastalığını iyileştirir.
Psikolojik takıntılara karşı iyi gelir.
Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır. Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.

Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :1,854.30 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :1,873.22 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır