Coco Bolo Tesbih

Coco Bolo Tesbih

Tane Boyu : 10 x 14 mm-İmameden Uzunluk : 29 cm -Bu Ürün İçin istenilen boyutlarda sipariş alınır.Ürünlerimiz osmanlipazar.com güvencesi altındadır. Ürün fotoğrafları ürünün kendisine aittir

Piyasa fiyatı :
0.00 TL
Satış fiyatı :
490.05 TL
Havale ile :
485.15 TL
 
BİLİMSEL ADI: Dalbergia retusa 

DİĞER ADI VE TÜRÜ: Funera ,Granadillo, Nambar, Nicaragua, , Negro

YETİŞTİĞİ YER:Pasifik bölgesi merkez Amerika, Panama ve Meksikanın güneyinde 

DIŞ GÖRÜNÜM:Cocobolo biraz değişken renge sahiptir. Kesildiği zaman ağacın öz odunu gümüş renginden koyu portakal-kırmızı ile açığa çıktığı zaman hafif beneklidir. Odunun dokusu yağlıdır. Ortalama damarları düz pürüzsüz birbirine kenetlidir. Az parlaktır. İşlerken güzel bir kokusu vardır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Cocobolo Brezilya kırmızı ağacına göre daha ağır ve güçlü ve son derece dayanıklı ve istikrarlı bir ağaçtır. Çürümeye ve böceklere karşı dirençlidir. 

SERTLİK JANKA: 1136 Cocobolo %60 Douglas dan, %30 Teak ten daha sert, %60 beyaz meşeden, %21 akça ağaçtan, %69 da wengeden daha az serttir. Santos Mahogany sertlik 2200 

UYGULAMA:Makine ile mükemmel uygulanır.Odunu yağlı olduğu için iyi cilalanır. Fakat tutkalla yapıştırmak için elverişli değildir. Korunmasız uygulanması halinde tozları deride kızarıklığa sebep olur.

KULLANILDIĞI YERLER:Cocobolo yer zemin döşemesinde, son derece tercih edilen bir ağaçtır. Çatal, bıçak, kaşık saplarında, genellikle el aletlerinde, oymacılıkta mücevher kutularında, müzik ve bilimsel aletlerde, dekoratif olarak kaplama ve kakma işinde kullanılır.
Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :480.25 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :485.15 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır