Abanoz  İnce Arpa kesim Tesbih

Abanoz İnce Arpa kesim Tesbih

Abanoz İnce Arpa kesim Tesbih Ürün Faturalı ve Sertifikalı olarak gönderilecektir. Beğenmediğiniz ürünü tereddütsüz geri gönderebilirsiniz.

Piyasa fiyatı :
45.00 TL
Satış fiyatı :
68.06 TL
Havale ile :
67.38 TL
 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

TANE BOYU

  6X5 mm.

İMAMEDEN UZUNLUK

 15 cm.

İMAME BOYU

  4 cm.

TAM BOY

  23 cm.

AĞIRLIK 

  4,7  gr

CİNS

Abanoz ince arpa kesim tesbih

PÜSKÜL

 Osmanlı Tip Grup Sallama

KONDİSYON

Günlük Kullanıma Uygun ,

USTA

Atölye işçiliğidir

ABANOZ AĞACININ ÖZELLİKLERİ VE VÜCUDA YARARLARI

Sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan Ağaçtır.

Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtasına Abanoz denir.Alm. Ebenholz (n), Fr. Ebenier (m), İng. Ebony. Familyası: Abanozgiller (Ebenaceae). Çok ağır, siyah renkte bir odunu vardır. Vatanı Japonya, Malezya, Asya, Amerika ve Afrika olup, çeşidi çoktur


 
Eskiden, gömme süs işlerinde, fırçacılıkta, piyano tuşları ve bıçak sapları yapılmasında, ince marangoz sanatlarında kullanılırdı. Çekmeceler, yazı takımları yapımında kullanılırken on altıncı yüzyılda yaygın olarak kaplama işlerinde faydalanılmaya başlandı. İnce tabakalar haline getirilebildiğinden bilhassa Fransa’da yaygın ince marangozluğun en önemli malzemesi oldu.Günümüzde Abanoz özel marangozluk işlerinin ve el emeği özel tesbihlerin yapımında kullanılır

 


Abanoz gövdesi kalın, kabuğu kömür gibi parlak siyah renkte, kabuk ile odun özü arasındaki odunu ise bembeyazdır.İyi Abanoz çok ağırdır, siyaha yakın renktedir, sudan ağırdır ( Suda batar ) ve yalnızca ağacın orta bölümünden elde edilir.

 

Ağaç geniş gövdesi ve simsiyah rengi ile tanınır; kabuğunun kömürleşmiş gibi görünmesine karşın kabuğun altındaki bölüm ağacın orta yerine kadar beyazdır. Ağacın asıl kullanılan koyu renkli orta bölümünden ise 30 – 100 cm çapında kütükler elde edilir.

Kredi Kartı Tek Çekim (%2) :66.70 TL (KDV Dahil)>

Havale / EFT (%1) :67.38 TL (KDV Dahil)

Bankalar özel taksit seçenekleri :

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
 
 
 
 
 
 
Adınız Soyadınız:
Telefon Numaranız: -
Email Adresiniz:
Detaylar:
Güvenlik Kodu:
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır